Przydatne narzędzia SEO

Najlepsze Narzędzia

 

Ahrefs.com - Jest to bardzo przydatna strona. Po pierwsze do analizy stron własnych, konkurencji czy innych.

Ahrefs pozwala na przegląd linków prowadzących do strony. Oczywiście nie jest za darmo i obecnie nie ma ani jednego darmowego narzędzia, które by udostępniało tak wiele możliwości.

W wersji darmowej jednak całkiem dużo da się podziałać a jeśli ktoś zechce to może wykupić usługi płatne, wtedy będzie mieć do dyspozycji na prawde wiele możliwości.

Ahrefs daje między innymi: wyszczególnienie wszystkich linków prowadzących do strony, czy też wszystkich domen linkujących do danej strony. Wyszczególnia typy linków: obrazki, nofollow, dofollow, anchor text-y, strony .gov .edu. Prowadzi wykresy linków przychodzących i utraconych. Daje możliwość porównywania do siebie różnych stron pod względem ilości i jakości linków.

Majesticseo - Podobne narzędzie do ahres. Analiza backlinków. Również prowadzi wykresy, wyszczególnia rodzaje linków oceniach ich wartość: page rank, trust flow, citation flow - czyli poziom zaufania strony oraz jej jakości.

Możemy zobaczyć taką ocenę zarówno do stron, z których pochodzą linki jak i osobno ocena samych pojedynczych linków. Dodatkowo: wykresy, diagramy, porównania itp

Cmonitor - Do szybkiego sprawdzania pozycji strony. Należy wpisać adres strony, którą sprawdzamy i słowo kluczowe i dowiadujemy się na której pozycji w wynikach wyszukiwania google jest ta fraza.

Seostation - Do długoterminowej analizy pozycji wyszukiwanej frazy w wynikach google. W wersji darmowej jest możliwość analizy trzech fraz.

Wykresy pozwalają na analizę pozycji strony. Przydatne narzędzie do edukacji, na bierząco można analizować wpływ naszych kroków w pozycjonowaniu na zmiany pozycji w wynikach wyszukiwania. Każdego dnia sprawdzasz liczbę linków do swojej strony. Natomiast jeśli zechcemy sprawdzić te linki to zostaniemy przeniesieni na stronę ahrefs.com. Odnaleźć tam też można trochę wiedzy, regularnie dodawane są artykuły dotyczące zagadnień związanych z pozycjonowaniem stron.

Ranking.net.pl - Szybkie sprawdzanie page rank dla pojedynczych stron. Dodatkowo pokazuje się ranking alexa.com. Można tam dodać stronę do katalogu a pierwsze sprawdzenie swojej, nawet nie ukończonej strony, pozwala na zaindeksowanie jej przez google i inne wyszukiwarki.

Pingmylink - Narzędzie do pingowania. Przydatne w tworzeniu wielu dowiązań do swojej strony lub podstron lub też stron na których są nasze linki. Dzięki większej liczbie odnośników prowadzących w dane miejsce, zwiększa się szybkość z jaką roboty google trafią w te miejsce. Bardzo skuteczne jeśli wszystkie nasze linki w internecie będziemy pingować, wówczas zwiększamy ilość i szybkość indeksowanych linków.

Należy wiedzieć, że może dużo czasu zajść do momentu, gdy nowe linki zostaną zauważone. Często roboty nie skorzystają też z opcji przejścia przez link i pozytywnego zaindeksowania go. W tym celu zmuszamy roboty do wielokrotnego pojawienia się w miejscu gdzie utworzone zostały linki do naszej strony.

Pingomatic - Podobne narzędzie do poprzedniego

Bulkseotools - masowe sprawdzanie page rank. Można wprowadzić do 500 linków, które następnie zostaną sprawdzone pod względem page rank. Bardzo przydatne jeśli zdobywamy jakieś listy linków z internetu i chcemy sprawdzić je, bez wprowadzania każdego z osobna. Odrzucamy nie działające strony, które rozpoznajemy po braku page rank. Uwaga! jeśli strona jest na protokole szyfrowanym https, wówczas page rank się nie pokazuje, tak samo jak przy użyciu innych narzędzi.


Seoquake  - pasek zadań, jako dodatek do przeglądarki mozilla firefox. Seoquake, to bardzo przydatne narzędzie. Po zainstalowaniu, wystarczy, że wchodzisz na różne strony i za każdym razem otrzymujesz podstawowe informacje na temat tej strony takie jak: Page Rank, Alexa Rank,  ilość plusów, twitów i lajków prowadzących do tej strony. W wersji płatnej możesz otrzymywać pełny wykaz linków prowadzących do danej strony. Także indeks google oraz przycisk "who is" który pokazuje informacje na temat strony takie jak: hosting, właściciel itp.

Seomastering - różne przydatne narzędzia w tym Trust Rank checker. Przydatne by sprawdzać strony pod względem trust rank i zdobywać jak najwiecej linków z tego typu stron. No i nie daj się powkręcać pozycjonującym na zlecenie. Jakie to oni super linki robią. Sam sprawdzaj prawdziwość wartości linków

Lista supermocnych linków

Powrót do Menu - SEO

RelmaxTop. Free powerful counter for your website