Zdobywanie Linków

Sposoby pozyskiwania linków

 

Katalogowanie - jest to podstawowa i najbardziej znana i powszechna metoda pozycjonowania stron. Katalogi stron teoretycznie powinny być zbiorem różnych stron podzielonych na kategorie i mają służyć temu by ludzie mogli sobie wchodzić do takich katalogów i wyszukiwać stronki wg kategorii, która ich interesuje.

W rzeczywistości mało kto używa do tego katalogów a to co chcemy wyszukujemy po prostu poprzez wyszukiwarkę internetową.

Katalogi na dzień dzisiejszy mają po prostu zadanie by ludzie zamieszczali tam swoje strony i pozyskiwali linki. A że w dobie powszechnego internetu coraz więcej ludzi pozycjonuje strony, toteż liczba katalogów ciągle rośnie. Coraz więcej osób i firm buduje całe swoje sieci katalogów.

Zaletą używania katalogów w pozycjonowaniu jest fakt, że zawsze z katalogu dostajemy link dofollow. Czasem mamy możliwość dodania dwóch lub trzech linków, w tym linków do podstron. W katalogach nasza strona znajdzie się w odpowiedniej kategorii, gdzie też znajdują się inne strony z tymi samymi słowami kluczowymi, toteż moc linku jest duża. Dodawaj tylko do mocnych katalogów i moderowanych. Wówczas masz pewność, że pozyskasz mocny link. Niektóre katalogi mają tak dużo zgłoszeń dodania nowych stron, że administracji zajmuje to dużo czasu. Może się zdarzyć, że po zgłoszeniu swojej strony do katalogu, dopiero miesiąć później decyzja zostanie zaakceptowana.

Na pewno dobry skutek przyniesie dodanie strony do wszystkich najmocniejszych polskich katalogów o Page Rank 5-6. Jeśli Twoja strona jest anglojęzyczna możesz liczyć też na dodanie do najmocniejszych katalogów świata - yahoo oraz dmoz.

Zdobywaj też linki z katalogów o Page Rank 4,3,2. Im więcej tym lepiej. Bez spamowania. Zmieniaj tekst za każdym razem. W przeciwnym wypadku może być odmowa dodania Twojej strony, nawet po dokonaniu opłaty. Zarówno dla właściciela katalogu jest ważne by treści się nie powtarzały, bo to jest uznawane za spamowanie, jak i dla Ciebie jest ważne aby google nie stwierdziło, że spamujesz.

Większość najlepszych katalogów jest płatna i może wynosić od 50 groszy do kilkanaście złotych. Jednak zdecydowanie warto mieć link z najmocniejszych katalogów z serwisów takich jak: gazeta.pl, onet.pl, interia.pl. Pojedyncze linki z tak mocnych, starych i zaufanych stron są mocniejsze od wielu linków ze słabych źródeł.

Mamy też możliwość korzystania z systemów dodawania do katalogów. Na allegro i poza allegro możemy zlecić komuś katalogowanie za niewielką kwotę.

 

Strony Pressel Pages - Tzw precle. Są to strony zawierające artykuły do przedruku.

Ludzie lubią czytać artykuły i jest masa ludzi, którzy Tworzą strony nie wnosząc nic od siebie tylko kopiując artykuły z innych stron. Z myślą o tym powstały precle. Na preclach możesz znaleźć mnóstwo artykułów podzielonych tematycznie. Jednak nie ma zbyt wielu wartościowych polskich precli. Najbardziej znane to artelis i eioba. Mają tę zaletę, że jest tam na prawdę wielu czytelników. Pisząc artykuł możesz pozyskać nawet kilka linków dofollow. Linki też można uzyskać z profilu. Jest szansa, że Twój artykuł spodoba się ludziom i wiele osób skopiuje go na inne strony, kopiując jednocześnie linki zawarte w tekście. Zamieszczanie wartościowych artykułów może wygenerować solidny ruch na Twojej stronie.

Artykuł przyporządkowuje się w odpowiednich kategoriach, dzięki czemu podobnie jak w przypadku katalogów możemy liczyć na wzmocnienie wartości linków, jeśli są w odpowiednich kategoriach wraz z innymi artykułami zawierającymi podobną tematykę i słowa kluczowe.

Jest też wiele beznadziejnych precli, na które nie wchodzi nikt oprócz osób, które dodają artykuły by zdobywać nowe linki. Są też precle, po których na pierwszy rzut oka widać, że wcale nie są moderowane i pełne spamu. Tekst jest pisany niepoprawnym językiem, bo ktoś za pomocą programu zmieniał tekst na synonimizowany aby tylko różnił się od poprzedniego, ale wcale nie wychodzi z tego poprawny język polski.

Dodaj wartościowe artykuły do kilku najmocniejszych polskich precli a jeśli nie masz problemu w pisaniu w języku angielskim to znajdziesz masę tego typu światowych serwisów i będziesz mieć większe pole do popisu.

Na polskich stronach jest tylko kilka mocnych precelków, resztę możesz zaniedbać. Możesz też zlecić dodanie artykułu do prywatnych i zadbanych precli, posiadających Page Rank minimum 2 oraz nie posiadających przesadnego zagęszczenia linków w artykułach. Roboty google przychylnie oceniają artykuły, w których jest max 2 - 3 linki.

 

Fora internetowe - tu mamy wielkie pole do popisu. Mamy też wielką gamę for zarówno polskich jak i zagranicznych. Na forach zakładamy profile i już w samym profilu możemy podać link do naszej strony. Dodatkowo wiele for pozwala na utworzenie podpisu w stopce, który to podpis również może być linkiem. No i wreszcie mamy możliwośc umieszczania linków w treści pisanych postów.

Dzięki forom mamy możliwość zastosowania skutecznej strategii pozycjonowania, która polega na tworzeniu dużej ilości profilów na forach. Dodatkowo, gdy już mamy założone profile to piszemy posty. Bez względu na to czy znamy się na temacie czy też nie, należy się wysilić i zrozumieć o co tam chodzi i wtrącić się w dyskusje. Pisać należy trafne i inteligentne posty, w przeciwnym wypadku grozi nam usunięcie postu a nawet profilu, jeśli moderacja uzna to za zwykłe spamowanie.

Mamy też możliwość pozyskiwania linków z najmocniejszych for światowego internetu. Dla leniwych ograniczy się to do zakładania profilów. Dla profesjonalistów będzie należało także, zrozumienie tematów, o których jest mowa oraz napisanie kilku postów bez względu na to czy trzeba w języku angielskim czy francuskim. Dla nie znających języków obcych są takie narzędzia jak słowniki internetowe, translatory a najlepsze jest użycie przeglądarki google chrome do stron obcojęzycznych. Przeglądarka ma opcję tłumaczenia stron. Warto się wysilić, zatrzymać na kilka chwil dłużej na każdym forum by pozyskać bardzo mocne linki.

Każdy post zamieszczony na forum generuje link do Twojego profilu, w którym to znajdować się powinien link do Twojej strony. Więc oczywiście pozytywnie jest postrzegana ilość linków do najważniejszego linku, w dodatku w większości for masz możliwość przy każdym poście dodawać kolejny link w postaci podpisu oraz w postaci przycisku do strony profilowej.

Korzystaj z sytuacji gdy z danego forum możesz zdobyć szybko kilka - kilkanaście linków, zamiast tylko jednego w profilu.

Oprócz wykorzystywania najmocniejszych for z linkami dofollow, korzystamy również z wyszukiwarki internetowej, wpisując: "słowo kluczowe, forum" Wówczas pojawia nam się zbiór for na których jest tematyka powiązana z naszą stroną. Linki stąd pochodzące będą miały większą moc dzięki temu.

 

Blogi internetowe - Mamy miliony blogów na całym świecie. Blog to najszybsza i naprostsza forma stworzenia obszernej strony internetowej.

Istnieją blogi o bardzo dużej czytalności, mające tysiące odsłon dziennie. Duża część blogów daje możliwość komentowania artykułów w taki sposób, że jako komentator wypełniamy krótki formularz, w którym należy podać imię, adres e-mail, nieobowiązkowo adres strony oraz treść komentarza. Jeśli w miejsce imienia wpiszemy frazę, którą chcemy pozycjonować oraz podamy w odpowiednim polu adres do naszej strony, to wówczas pozyskamy link z anchor tekstem jako nick piszącego post. Ale są też inne możliwości. W niektórych blogach mamy edytor tekstu dający możliwość dodania linków.

W sytuacji gdy nie widać sposobu na dodanie linku można jeszcze próbować za pomocą kodu html pod postem tworzyć link jako podpis. Trzeba się liczyć z faktem, że należy się wysilić aby jak najwięcej linków przechodziło moderację. Posty powinny być trafne i sensowne aby moderacja chciała zostawić Twój komentarz jako wartościowy. Bezsensowny wpis z linkiem najczęściej jest traktowany jako spam.

Stosuj tę samą technikę co w przypadku for internetowych. Jednocześnie korzystaj z najmocniejszych polskich i zagranicznych blogów by pozyskiwać mocne linki ze stron o wysokim Page Rank, ale i wyszukuj też blogi piszące o tematyce Twojej strony, gdzie są te same słowa kluczowe co na Twojej stronie i zdobywaj linki z tych blogów bez względu na to czy są mocne czy też nie.

 

Social Media - tu znowu mamy duże pole do działania. Jest duża różnorodność stron społecznych, więc nie da się tu opisać ogólnie pozyskiwania linków. Możliwości zależą od charakteru serwisu społecznościowego.

Najbardziej znane to oczywiście: facebook, twitter, linkedin, a z polskich: nasza klasa, wykop, goldenline. Strony na których wymienia się informacje, szuka znajomości itp. Roboty google dobrze oceniają linki pochodzące z social media. Ponieważ to właśnie na tych stronach przebywają miliony internautów, którzy na prawdę dostrzegają i wchodzą na zamieszczane linki. Nie możesz liczyć na to samo, np dodając stronę do katalogu, tak ,że z tego powodu tysiące osób zagądną na tę stronę. Jeśli prezentujesz coś ciekawego to wówczas masz duże szanse, że użytkownicy sami będą powielali link i tym samym wzmacniają pozycję Twojej strony.

Niemal obowiązkowo należy zakładać fan page na facebooku, linkować na nk, mieć konto na google plus i twitterze. Do tego kilka innych mocnych typu: lastfm, blog zapleczowy na tumblr, na wordpress-ie i blogspocie. Głównie z uwagi na fakt, że zakładając na innych serwisach społecznościowych i forach swój profil, masz możliwość dodawania linku do swoich profili na najważniejszych społecznościowych stronach świata. Dzięki czemu przy zakładaniu mocnych profili za każdym razem podlinkowujesz inne mocne profile. Warto podlinkowywać dodatkowo te najmocniejsze profile i pingować.

Dodatkowo zdobywaj plusy od googe i "lubię to" od facebooka. Za pomocą social media możesz tworzyć szeroko zakrojony marketing internetowy i pozyskiwać tysiące wejść na swoją stronę.

Strony na domenach .edu .gov - Strony tego typu wykorzystujemy w pozycjonowaniu po to by budować większe zaufanie do naszej strony. Na takich domenach oparte są stronki należące do ważnych instytucji rządowych oraz edukacyjnych np uniwersytety. Wybieramy strony edu i gov o wysokim Page Rank oraz Trust Rank i pozyskujemy z nich linki. Często nie jest to łatwe, strony są poważne i nie pozwalają sobie na spam. Aby pozyskać linki z najmocniejszych stron należy pisać posty trafne i inteligentne.

Strony na skrypcie wiki - tu możemy zakładać konta użytkownika, w których robimy rozbudowany opis i po jeden lub dwa linki do naszej strony lub podstron. Od pewnego czasu strony typu wiki są bombardowane blastami spamującymi. Spamowanie na tego typu stronach jest dosyć łatwe dla odpowiednich narzędzi a z tego powodu strony oparte na tych skryptach stały się wylęgarnią wirusów. Nie ufaj przesądom o cudownej mocy Trust Rank takich stron. Na pewno jeśli wybierzesz te najmocniejsze o największej popularności i wysokim Page Rank oraz posiadajace zabezpieczenia typu captcha i pytania kontrolne. Wówczas takie strony na prawdę dają możliwość pozyskania mocnych linków.

Jak wiadomo, strony tego typu mają tę funkcję, że każdy może zamieszczać odpowiednie hasła a inni mogą je poprawiać. Z uwagi na to, spamiarki nie tylko zakładają konta na niezabezpieczonych wiki ale i zmieniają hasła. Dzięki czemu na hiszpańsko języcznej stronie ze skryptem wiki, na hasło Barcelona, dowiaduejsz się, że Barcelona to usługi kateringowe w Bydgoszczy.

Odradza się korzystania z usług spamowania na strony wiki. Gdyż, jeśli można do nich spamować to oznacza, że są to strony zaspamowane, źle moderowane lub niemoderowane w ogóle. Strony z których wychodzi dużo spamu to na pewno nie strony o wysokim TR. Korzystaj tylko z tych najmocniejszych.

Expression Engine - jest to cms służący do tworzenia stron. Podobnie jak joomla czy mambo. Na takim skrypcie mogą powstawać różnorodne strony: fora, blogi i inne. Dla pozycjonujących liczy się fakt, że jeśli taka strona daje możliwość założenia konta. To w swoim profilu możemy napisać dłuższą treść, wstawić 2 - 3 linki, w tym do podstron. Zawsze jest dla nas korzystna sytuacja, gdy można zdobyć więcej niż jeden link, w tym do podstron. Korzystanie z tych stron daje możliwość dywersyfikacji linków, co jest bardzo istotne.

Tak jak zawsze, wybieraj tylko mocne strony oparte na tym skrypcie.

Inne strony: jeśli handlujesz lub świadczysz usługi, zamieść ogłoszenie na stronach lokalnych ogłoszeń dajacych możliwość pozyskania linków. Zakładaj proste blogi o tematyce powiązanej ze swoją stroną. Na tych blogach umiejszczaj linki do swojej strony. Następnie podlinkuj te blogi. Różne strony służące sprawdzaniu pozycji strony, parametrów do strony. Oceniające wartość strony itp, często generują link dofollow do sprawdzanej strony. Odnajduj mocne strony polskiego i światowego internetu. Użyj strony alexa.com by sprawdzać strony wg rankingu popularności w świecie lub wg krajów. Oczywiście tylko niektóre z tych stron dają możliwość pozyskania linków. Wśród stron z największą liczbą odwiedzin są np banki, sklepy internetowe, serwisy z plotkami, strony porno, z których nie ma możliwości pozyskania linków.

Lista supermocnych linków

Powrót do Menu - SEO
Ptr4U.net - The best PTR service ever seen!
RelmaxTop. Free powerful counter for your website

RelmaxTop. New star among the counters and ranking systems