Jeśli już próbowałeś zacząć zarabiać w programach partnerskich wiesz że jest to dobry sprawdzony i pewny sposób na dochód z sieci.

Głównym narzędziem do zdobywania klientów/leadów/sprzedaży produktów w tym modelu są linki partnerskie z Twoim unikalnym numerem identyfikacyjnym. Dzięki temu że podczas rejestracji w programie otrzymujesz swój unikalny id, sieć afiliacyjna czy reklamodawca może śledzić Twoje działania, oraz rejestrować każdą akcję jaka będzie dokonana przez Twoich przyszłych klientów.

Otrzymujesz więc do każdego produktu link partnerski, który zawiera Twoje id i kiedy ktoś z niego skorzysta dokonując zakupu np. jakiejś książki, system rejestruje tą sprzedaż u Twojego partnera, a dzięki indywidualnemu id wiadomo że prowizja naliczona jest właściwej osobie.


Linki idealnie nadają się też do promocji produktów w mailingach oraz na facebooku. Możesz je też wykorzystać wplatając w tekst napisany na Twoim blogu.Ok, jeśli promujesz coś w programie partnerskim będziesz korzystał właśnie ze swoich linków. Masz często też możliwość korzystania z bannerów ale, skuteczność reklamy graficznej mocno spada, poza tym nie możesz obłożyć swojej strony bannerami każdego produktu który polecasz.

Jest jedno ale. Nie wiem jak jest gdzie indziej ale u Nas ciągle największą radość sprawia ludziom to że ktoś ma gorzej:) Często dzieje się tak, że jeśli Twój link wskazuje na to że Ty bezpośrednio chcesz coś na czytelniku zarobić, on nie skorzysta z tego tylko po to aby nie dać Tobie zarobić.


W praktyce, jeśli dostajesz link do produktu np.: http://prolink.pl/?referral=2706ee76b116d43f51ea909e321e91f0 to możesz mieć pewność że większość osób wejdzie na stronę produktu bezpośrednio wpisując adres w przeglądarce ale już bez Twojego id. Co wtedy? Ty wykonałeś swoją pracę bo skutecznie zainteresowałeś klienta produktem. Jednak nie wszystko się zgadza bo niestety nie zarobisz na nim nic. Straty są dla Ciebie większe jeśli program partnerski ma np. wieczną prowizję czyli za każdą sprzedaż także w przyszłości czy ewentualnie kolejne poziomy, to znaczy klient może wstąpić do programu partnerskiego i zacznie zarabiać w tym samym pp. W skrócie, nie jest to dla Ciebie korzystne:)

Jak tego uniknąć? Sprawa jest prosta. Trzeba zamaskować linki partnerskie tak, aby nie zawierały bezpośrednio nazwy produktu, strony producenta itp. Trzeba zatrzeć ślady które mogły by ułatwić komuś pominięcie Cie w procesie sprzedaży.

W tym celu możesz użyć internetowych narzędzi, które umożliwiają skracanie linków. Wystarczy wpisać w google frazę ?skracanie linków? ewentualnie możesz skorzystać z Adf.ly lub zrobić to na PolishBux.pl

Serwisów które bezpłatnie to umożliwają. Cała sprawa jest banalnie prosta. Kopiujesz swój link partnerski w pole tekstowe, potem klikasz ?skróć link? i gotowe, dostajesz działający odnośnik, który działa tak samo jak oryginalny link partnerski.

Jaka będzie różnica? Zamiast http://nazwaproduktu/twojeid dostajesz nowy, funkcjonujący link http://www.polishbux.pl/pages/link.php?id=1 

Jak sam widzisz ciężko będzie potem komukolwiek ominąć Twój link partnerski, po prostu jeśli kogoś zainteresujesz to nie ma siły żeby sam sprawdził co chcesz polecić. Musi kliknać Twój link. A wtedy nawet jeśli od razu nie kupi masz szanse zarobić za jakiś czas bo większość programów partnerskich działa także z ciasteczkami , które mogą być aktywne jeszcze przez kilkadziesiąt dni. Więc nawet jeśli potem osoba ta wejdzie już z przeglądarki na stronę produktu, to i tak przez pewien czas prowizja za sprzedaż powinna trafić do Ciebie. Bez zmiany linku mógłbyś nie mieć takiej szansy.

Więc nie muszę chyba już Cie przekonywać do tego abyś już teraz zmienił swoje linki na zamaskowane do tego zarobił na tym, na PolishBux.pl